چرا باید یک فرد برای خود سایت طراحی کند؟ (اصلی)
صفحه اصلی خرید تبلیغات قالب دو ستونه قالب سه ستونه

اسلاید تم

قالب های متفاوت در اسلاید تم

سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
اسلاید تم
تبلیغات
دسته بندی ها
ارائه دهندگان قالب وبلاگ

چرا باید یک فرد برای خود سایت طراحی کند؟


چرا باید یک فرد برای خود سایت طراحی کند؟

طراحی سایت

اغلب افراد تصور می کنند که طراحی وب سایت ها تنها برای شرکت، کمپانی ها، برندها و فروشگاه های مختلف قابل انجام است، اما این یک تصور اشتباه است زیرا یکی از پرطرفدار ترین نوع وب سایت ها، وب سایت های شخصی می باشد. وب سایت شخصی به وب سایتی گفته می شود که وابسته به یک شرکت و یا یک موسسه و یا تجارت خاصی نمی باشد بلکه متعلق به یک فرد است و در آن وب سایت اهداف شخصی خود فرد دنبال می شود.
با وجود آنکه امروزه انواع مختلفی از شبکه های اجتماعی روی کار آمده اند که افراد می توانند با استفاده از آنها خودشان را در فضای مجازی و اینترنت به روش های مختلفی پرزنت کنند اما همچنان طراحی سایت شخصی بسیار پرطرفدار هستند زیرا شبکه های اجتماعی فضای بسیار محدودی دارند اما وب سایت های شخصی امکانات بسیار متنوعی را برای صاحبان خود فراهم می آورند.
بسیاری افراد سوال می کنند که وب سایت های شخصی به چه منظور و برای نیل به چه اهدافی طراحی می شوند؟ درپاسخ به این سوال باید گفت که اهداف افراد از ایجاد وب سایت های شخصی متنوع می باشد، برخی افراد خاص همچون شعرا، نویسندگان، عکاسان و نقاشان و بسیاری افراد دیگری که در یک زمینه هنری فعالیت می کند وب سایت شخصی برای به نمایش گذاشتن آثار خود و معرفی خود به دیگران ایجاد می نمایند، برخی افراد که از جایگاه سیاسی یا اجتماعی خاصی بهره مند هستند برای بیان دیدگاه های شخصی خود وب سایت شخصی ایجاد می کنند و در آن مقالاتی منتشر می کنند که دیدگاه های خود را در آن تشریح می نمایند، برخی دیگر از افراد در حرفه خاصی تخصص دارند و می خواهند کارگاه ها و یا جلسات آموزشی برای متقاضیان برگزار کنند و یا فایل های آموزشی متناسب را به اشتراک بگذارند و تبلیغات برای موضوع مد نظر خود انجام دهند، وب سایت های شخصی یکی از بهترین ابزارها برای این افراد می باشند.
در حالت کلی می توان گفت اغلب کسانی که چهره های برجسته یک زمینه کاری، ورزشی، هنری، سیاسی، اجتماعی و یا متخصص در یک زمینه خاص می باشند از وب سایت های شخصی برای ایجاد تعامل با کسانی که به نوعی با کار یا فعالیت آنها در ارتباط هستند و یا به روش های مختلف با آنها در تعامل می باشند، ایجاد می نمایند.
برخلاف بسیاری از انواع وب سایت ها مثل وب سایت های شرکتی، وب سایت های خبری و وب سایت های فروشگاهی که دارای چهارچوب خاصی می باشند و طراحی آنها دارای اصول از پیش تعریف شده و مشخصی می باشد، طراحی وب سایت های شخصی دارای تنوع بسیاری می باشد و طیف وسیعی از شکل ها، رنگ ها، المان های مختلف و قالب های سایت مختلف را می توان در آنها استفاده نمود.
اغلب وب سایت های شخصی دارای طراحی چندان پیچیده و سختی نمی باشند و با استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا و یک قالب زیبا و جذاب می توان به سادگی یکی از آنها را ایجاد نمود.
طراحی پورتال سازمانی
برای آنکه به مقوله طراحی پرتال سازمانی بپردازیم باید ابتدا یک تعریف اولیه مختصر درباره پورتال سازمانی بیان نماییم و یا به نوعی بررسی کنیم که پورتال سازمانی چیست و به چه سیستم و یا نرم افزاری پرتال سازمانی می گویند؟
پورتال سازمانی نوعی نرم افزار تحت وب می باشد که می تواند در اینترنت یا اینترانت فعال سازی یا پیاده سازی گردد. این نوع نرم افزارها که بعدا به نام پرتال سازمانی نام گذاری شد ابتدا در سال 1990 توسط کمپانی های نام داری همچون یاهو و آلتا ویستا بنیان گذاری شدند و به عنوان منابع اطلاعاتی برای جمع کثیری از مخاطبان مورد استفاده قرار می گرفتند. پورتال سازمانی عموما برای برآورده کردن نیاز های خاصی مثل تبادل و اشتراک گذاری اطلاعات و مدیریت آنها در سازمان ها و شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند تاثیرات بسزایی در توسعه یک مجموعه سازمانی داشته باشد.
پرتال سازمانی مزایای زیادی برای گروه های مختلفی از کارکنان ادارات و سازمان ها دارد که از جمله این افراد می توان به مدیران سازمان ها، مشتریان سازمان ها، تیم فروش و بازاریابان سازمان ها، کارکنان سازمان ها و نمایندگان مختلف سازمان ها اشاره نمود. جالب است بدانید که در پورتال سازمانی امکان تعریف سطح دسترسی به اطلاعات و امکانات پورتال برای هر یک از گروه های مختلف کاربران تعریف شده در بالا وجود دارد و این قابلیت یکی از بهترین قابلیت های پورتال سازمانی می باشد برای مثال با استفاده از این قابلیت مدیران اصلی شرکت ها می توانند امکان دسترسی به بخشی از اطلاعات را در اختیار کارمندان قرار دهند و امکان استفاده از همان اطلاعات را برای نمایندگی ها محدود نمایند یا بلعکس . ازجمله دیگر مزایای پرتال سازمانی می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره نمود:

  • حفظ و نگهداری اطلاعات مهم و جدید به بهترین شکل
  • کاهش هزینه های مربوط به ذخیره سازی و مدیریت داده ها
  • بهبود امکان پیگیری اطلاعات
  • امکان ایجاد گزارش های مدیریتی برای شناسایی نقاط ضعف مجموعه

طراحی پورتال سازمانی یک کار زمان بر و بسیار پیچیده است که به صورت لایه به لایه انجام می شود. در واقع طراحی پرتال سازمانی باید در طول زمان و به صورت کاملا گام به گام انجام شود، یعنی ابتدا باید بخش کوچکی از آن طراحی شده و مورد آزمایش قرار گیرد و تعدادی از کارمندان از آن استفاده نمایند و به تدریج به امکانات و گستردگی آن افزوده شود و این پروسه به قدری ادامه پیدا کند تا پورتال سازمانی به وسعت مورد نظر برسد و بتواند تمامی جنبه های مورد نظر یک کمپانی را در بر بگیرد.

هزینه طراحی پورتال سازمانی


هزینه طراحی پورتال سازمانی کاملا بسته به میزان انتظاراتی است که کار فرمایان از پورتال سازمانی خود دارند و همچنین وسعت شرکت و یا مجموعه ای که قرار است از آن پورتال سازمانی استفاده نماید نقش تاثیر گذاری در هزینه طراحی پورتال سازمانی دارد. هزینه طراحی پورتال سازمانی برای یک کمپانی کوچک بسیار کمتر از هزینه طراحی پورتال سازمانی برای یک شرکت بزرگ با هزاران کارمند، شعبه، نمایندگی و بازاریاب و ... می باشد.

پیش نیاز های طراحی یک پورتال سازمانی


پورتال سازمانی یک نرم افزار است که طراحی آن نیاز به یک سری پیش نیازهای سخت افزاری و پیش نیاز های علمی دارد. از جمله اصلی ترین و مهم ترین پیش نیاز های سخت افزاری ایجاد یک پورتال سازمانی وجود یک شبکه داخلی در یک شرکت می باشد. ایجاد یک پورتال سازمانی برای یک شرکت علاوه بر وجود یک شبکه در شکرت نیازمند آن است که تمامی کارکنان دارای اطلاعات اولیه برای یادگیری کار با یک پورتال سازمانی را داشته باشند.
طراحی یک پورتال سازمانی اگر با برنامه ریزی و آگاهی انجام شود و در طراحی و اجرای آن از افراد خبره کمک گرفته شود می تواند به پیشبرد اهداف یک شرکت کمک شایان توجهی نماید، اما اگر طراحی پورتال سازمانی بدون انجام پایه ریزی های اولیه انجام شود تنها منجر به اطلاف وقت و انرژی می گردد.

خبر تازه
تصاویر زیباسازی
ابزارهای وبلاگ
تبلیغات رپورتاژ
بک لینک نوفالو